Сблъсък на гравитационни вълни в бъдеще може да стане причина за възникването на черна дупка недалеч от Земята. Това ще причини гибелта на нашата планета и всичко живо, което я населява, обявиха учени от Принстънския университет, цитирани от Th Koz Times, предаде Пик.
Гравитационните вълни представляват колебания на тъканта пространство - време. Те са предсказани от Алберт Айнщайн и са засечени за първи път от физици през 2016 г. Гравитационните вълни се появяват при сблъсъка на черни дупки на много далечни разстояния от Земята. Така, докато стигнат до нашата планета, вълните много трудно може да бъдат фиксирани.
Учените са стигнали до извода, че в един момент недалеч от Земята ще се сбъскат мощни гравитационни вълни, в резултата на което ще възникне колосално свиване на пространство - време и ще се появи черна дупка, която ще погълне Слънчевата система. Единственият оптимистичен нюанс в този реален сценарий е, че той макар и да е реалистичен, в крайно малко вероятен, смятат учените.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Скай Нюз: Намушкаха четирима мъже с нож в центъра на Лондон
Дата: 05/08, 17:14
Йотова за Димитър Шумналиев: Отиде си един от истинските интелектуалци на България
Дата: 05/08, 17:05
Първа версия за убийството на Младежкия хълм: Младежи са подмамили мъж в сайт за запознанства и са го убили
Дата: 05/08, 17:03
Разкриват повече от 1500 нови места в детските градини в София
Дата: 05/08, 17:011 Коментар
Горяха две къщи в село Блатница
Дата: 05/08, 16:58