От 21 до 24 септември в Пристанище Варна ще акостира френската фрегата "Шевалие Пол", за да участва в учения, съвместно с българските ВМС, съобщиха от посолството на Франция, цитирани от Maritime.bg.
Фрегатата, клас "Хоризонт", има много добри възможности за противовъздушна отбрана. Пристигането й във Варна ще доведе до по-добра съвместимост на военноморските сили на двете държави.
"Като гарант за свободата на корабоплаването във всички морета, Франция изпраща често военни плавателни съдове в Черно море в израз на солидайрност със съюзниците й. Големият брой разположени кораби от 2014 г. насам превръща Франция в една от най-активните европейски военноморски сили в региона. Патрулирането в Черно море й дава възможност за работа със съюзническите флотове и по-точно с българския", заяви посланик Ерик Льобедел. Капитан на кораба е Тибо Одос дьо Посее.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Механизъм срещу натиск върху магистрати предлага правосъдното министерство
Дата: 05/05, 18:381 Коментар
Полицията в Ловеч задържа шофьорка с над 3 промила алкохол
Дата: 05/05, 18:291 Коментар
Фериботът в Белослав временно няма да работи
Дата: 05/05, 18:241 Коментар
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 05/05, 18:20
Президентът ще връчи мандата за съставяне на правителство на 7 май
Дата: 05/05, 18:111 Коментар