Снимка: Булфото
ТЕЦ "Бобов дол" пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата - макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството. Очевидно направените предписания са изпълнени.
До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.
Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария, припомня БНР.
Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
24 часа: Тройното убийство в Угърчин от ревност
Дата: 24/06, 10:23
Бивш правосъден министър за "Баба Алино": Как Невзоров е бил експулсиран и после е светкавично върнат в България? Има някакъв сценарий
Дата: 24/06, 10:22
На 25 и 26 юни променят движението в участък на АМ "Струма" за ремонт на фуги на съоръжение
Дата: 24/06, 10:14
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 10:10
Димитър Илиев: Информацията за договор на Никола Цолов с отбор от Формула 1 е спекулация
Дата: 24/06, 10:08