Фейсбук, AI
Испанската полиция арестува 11 души, обвинени в организиране на измама на стойност близо 7 милиона евро, ощетила здравната система на Мурсия. Задържани са бизнесмени, висши служители от службата по здравеопазване и медицински специалисти.
Според разследващите схемата е включвала купуване на медицински консумативи на завишени цени, понякога достигащи 1287%, като в някои случаи те дори не са били одобрени за употреба или са били с изтекъл срок на годност, предава БНР.
Всички арестувани са обвинени във фалшифициране на документи, административни нарушения и присвояване на публични средства.
Купувани са предимно консумативи, използвани при операции и хирургически интервенции, извършвани в частни клиники, сключили договор с обществената здравна служба на Мурсия.
По данни на полицията, за да извършат измамата, арестуваните са въвели неверни данни в счетоводната система на здравната служба на Мурсия, за да купят продукти, които не са включени в каталога на регионалната обществена здравна служба. Те са определили много високи цени за тези продукти и по този начин централният офис за покупки ги е платил вместо много по-евтините продукти, които са били включени в каталога.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Приеха механизъм за разглеждане на законопроекти на второ четене
Дата: 21/05, 18:55
Проф. Вучков: В МВР има много вождове и малко индианци - това трябва да се промени
Дата: 21/05, 18:511 Коментар
Нейнски: Радев вече говори друго за американските самолети и за Украйна
Дата: 21/05, 18:441 Коментар
Министър Петрова обсъди отпадането на визите с Алисън Хукър
Дата: 21/05, 18:391 Коментар
Трибуна Соколъ: Всички плътно зад Спартак
Дата: 21/05, 18:23