Снимка: Пиксабей
Черешов туризъм върви в Кюстендилско в разгара на кампанията за прибиране на плодовете, казаха местни земеделски производители. От други градове и райони - главно от София, цели семейства пристигат и сами берат в овощните градини.
Накрая вземат част от набраното на символична цена - може и безплатно.
Идеята е посетителите на овощните градини сами да се насладят на разкошните плодове, да се пробват и за берачи, предава БНР. Особено е интересно на децата.
Дългогодишният директор на института по земеделие край Кюстендил, сега земеделски производител, Димитър Домозетов посреща такива групи в градините си край близкото село Слокощица:
"Който желае, може да дойде на черешов туризъм, да си набере, ще се наяде, той и децата. 4-5 клиенти имах засега, няма нищо да плащаш".
Реколтата на някои места в района е слаба поради студовете през април. Другаде обаче, в района на село Драговищица например, добивите са добри.
Изкупната цена се задържа ниска - по 80 евроцента за килограм, а надницата на берачите е до 50 евроцента за килограм.
А в Кюстендил междувременно тече е усилена подготовка за празника на черешата за предстоящия уикенд.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Поптодорова: Фигурата на руския патриарх не трябва да се разглежда единствено през призмата на религията
Дата: 21/06, 21:19
Блиц: 24-годишният стрелец на Кабакум е син на известен чеченски бизнесмен
Дата: 21/06, 21:12
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Дата: 21/06, 21:08
Стефан Белчев: Данъците не бива да се пипат!
Дата: 21/06, 21:05
Юлиян Вергов: Ако за секунда не ти се излиза на сцената, спри да го правиш
Дата: 21/06, 20:50