Пиксабей
Франция съобщи за първия си случай на ебола след като лекар, завърнал се от ДР Конго, е дал положителен тест. Лекарят се е завърнал от хуманитарна мисия, съобщи френското здравно министерство.
Пациентът е изолиран и властите проследяват контактите му, съобщи министерството, добавяйки, че рискът за европейското население като цяло е нисък, предаде Нова телевизия, позовавайки се на Sky news.
Световната здравна организация (СЗО) съобщи, че заразените са над 1000, а смъртните случаи са 267. Епидемията от щама на ебола "Бундибуджо" е открита късно и експертите казват, че вирусът вече е циркулирал от месеци, преди да бъде официално обявена на 15 май.
Абдирахман Махамуд от СЗО заяви на брифинг за пресата в Женева, че причина за мащаба на епидемията е, че някои от ранно потвърдените случаи са били в градски центрове, като Буния и минния град Монгбвалу.
Няколко минали огнища са били идентифицирани първоначално в селските райони, като често са отшумявали бързо. „Важното е, че трябва да увеличим мащаба на заразата, а тази епидемия се разпространява по-бързо от нас“, каза той пред репортери, след като се завърна от Буния миналата седмица.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Президентът на ФИФА отличи силната форма на суперзвезди като Меси и Мбапе на Мондиал 2026
Дата: 04/07, 22:56
Близо 3000 са жертвите във Венецуела
Дата: 04/07, 22:38
Мароко е първият четвъртфиналист на Мондиала след класика над Канада
Дата: 04/07, 22:22
Община Дупница обяви тридневен траур заради загиналите баба, дядо и две внучета в река Струма
Дата: 04/07, 22:14
Бюджетният дефицит на Черна гора достигна 96,8 милиона евро
Дата: 04/07, 22:06