Снимка: Булфото
В интернет пространството в социалната мрежа фейсбук се разпространява видеоклип, в който, за пореден път, със средствата на „изкуствен интелект“ (AI) образът и гласът на Негово Светейшество Българския патриарх и Софийски митрополит Даниил са подменени и са представени манипулативно. Това съобщават от канцеларията на Софийската света митрополия. Новината е публикувана в сайта на Българската патриаршия.
Българският патриарх не е участвал под каквато и да е форма в създаването на такъв видеоклип. Посланието, което се съдържа в него, няма нищо общо с православната духовност и учението на Църквата, съобщават още от Софийската митрополия.
Той не рекламира стоки и услуги в медиите и социалните мрежи. Призоваваме обществеността да не се поддава на подобни злонамерени манипулации, добавят още в съобщението.
Софийската света митрополия е предприела мерки за сезиране на компетентните държавни органи по случая.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Разкриха над четвърт милион фалшиви евробанкноти в Ловешко
Дата: 11/02, 21:10
Майка, оставила сина си на Лама Иво: Децата там са "прерожденци". Спонсорирах проекта, синът ми каза, че е насилен, но нито за миг не повярвах.
Дата: 11/02, 21:06
В КЕВР са получени 400 жалби за високи сметки за ток
Дата: 11/02, 21:02
Норвежец спечели медал на Олимпиада и обяви пред цял свят: Изневерих на приятелката си
Дата: 11/02, 20:56
49 фалшиви сигнала за пожар във Варна, сред куриозите - духалка, подпалила кола
Дата: 11/02, 20:531 Коментар