Снимка: Булфото
Клубовете от Първа лига ще получат допълнителни 1 091 000 евро от УЕФА под формата на солидарни плащания, съобщиха от Българската професионална футболна лига (БПФЛ).
Средствата са формирани по линия на компонента "състезателен баланс" за сезон 2025/2026.
Този дял се формира изцяло от приходите на ПФК Лудогорец Разград от участието на клуба в турнирите на УЕФА през изминалия сезон.
Така всеки клуб от елита, с изключение на Лудогорец, ще получи по 72 733 евро, предава БТА. Срокът за подаване на необходимите документи от страна на Българския футболен съюз към УЕФА е 31 юли.
УЕФА отделя солидарни средства за клубовете, които не участват в основната фаза на европейските клубни турнири. Целта е да бъде подпомогната дейността на професионалните клубове, включително в процесите, свързани с клубното лицензиране и финансовата устойчивост.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Оставиха в ареста Васил Филипов, обвинен за катастрофата на „Челопешко шосе“ в София
Дата: 16/06, 17:59
Стармър: Великобритания и ЕС ще проведат втора среща на върха на 22 юли
Дата: 16/06, 17:46
Радев обяви война на сивия сектор
Дата: 16/06, 17:351 Коментар
Оправиха спирката в местността Боровец във Варна, повредена от автобус
Дата: 16/06, 17:23