Над 200 000 домакинства без ток заради снежни бури в Австрия и Румъния


Дата: 20/02, 17:51

Пиксабей

Зимната обстановка доведе до сериозни затруднения в Австрия и Румъния, след като обилни снеговалежи и снежна буря причиниха транспортни проблеми и прекъсвания на електрозахранването.

Във Виена обилният снеговалеж възпрепятства излитането и кацането на десетки самолети. Част от сутрешните полети са отменени, а закъснения се очакват и след подновяването на въздушния трафик.

В съседна Румъния снежна буря доведе до затварянето на училища, сериозни проблеми с транспорта и прекъсване на електрозахранването. В Букурещ е обявен червен код заради влошената метеорологична обстановка.

Над 200 000 домакинства са без ток, а стотици дървета и електрически стълбове са повалени от силния вятър, предава бТВ.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Трифонов: Излъчвахме „Хъшове“ от мазе, цялата власт, начело с Иван Костов, беше срещу нас. Сега е почти същото
Дата: 01/03, 20:33

Игнатов: 98% от училищата забраниха използването на мобилни телефони
Дата: 01/03, 20:31

Филип Димитров: Режимът в Иран цели физическо унищожение на съседи
Дата: 01/03, 20:17

Анализатори се питат дали Иран е изправен пред гражданска война
Дата: 01/03, 20:12

Застреляха 9 демонстранти пред американското консулство в Пакистан
Дата: 01/03, 20:05

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия