Снимка: Pixabay
Констатираните нарушения на Комисията за защита на потребителите са под 10 на сто от общия обхват на проверките по Черноморието, каза по време на заседанието на парламентарната комисия по туризъм Александър Колячев, изпълняващ функциите на председател на Комисията за защита на потребителите, относно проверките, които се осъществяват понастоящем в българските курорти.
КЗП провежда засилени проверки по Черноморието, които са стартирали през тази седмица. До момента са извършени над 130 проверки, обхванали са над 70 плажни ивици и 60 заведения за хранене и развлечения, отбеляза той.
В хода на тези проверки са констатирани общо 11 нарушения като част от тях са свързани с изискванията да двойното обозначаване на цените в лев и евро, неправилно превалутиране и закръгляване, както и начина на представянето им пред потребителите, каза Колячев.
Той добави, че са установени нарушения и по Закона за туризма като изискуеми ценоразписи, менюта и цени и грамажи, предоставяне на услуги в некатегорийни обекти, както и за неосигуряване на възможност за плащане чрез пос терминал в обекти, за каквито това условие е приложимо, обясни Колячев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Няма потвърждение за спукана гума на тира, причинил катастрофата с три жертви по "Тракия" вчера
Дата: 25/06, 12:09
Правителството възнамярява да закрие Комисията по досиетата, ДПС остро се възпротиви
Дата: 25/06, 12:07
Теменужка Петкова: ПБ представи бюджет на политическото лицемерие
Дата: 25/06, 12:022 Коментара
Варненец: Внимавайте по велоалеята срещу Пожарната, че лято с гипс е кофти
Дата: 25/06, 11:55
Терзиев заведе дело срещу Станислав Анастасов
Дата: 25/06, 11:51