Снимка Пиксабей
Бургаските бакшиши вече предоставят по-скъпи услуги.
Част от таксиметровите шофьори в Бургас вече работят с по-високи тарифи, като превозват пътници на максимално разрешената цена от 0,92 евро на километър.
Очакванията са до края на май, непосредствено преди старта на активния летен сезон, и останалите компании да актуализират цените си.
От бранша обясняват поскъпването с нарасналите разходи за поддръжка на автомобилите, по-скъпите сервизни услуги и увеличените застраховки. Според председателя на организацията на таксиметровите шофьори и превозвачи Снежана Никова, около половината от такситата в Бургас вече използват новите тарифи.
„Горивата не са основната причина за увеличението. Много по-сериозен проблем са по-високите цени на застраховките и сервизните услуги. Само стандартното обслужване на автомобил е поскъпнало с близо 70%, а ремонтите излизат още по-скъпо“, коментира пред БНТ и "Денят започва" Никова.
Реакциите сред клиентите са смесени – някои приемат увеличението като неизбежно, докато други признават, че по-високите цени вече се отразяват сериозно на семейния бюджет, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Абитуриентката Савина за разходите по бала: Мамо, това са две нови коли!
Дата: 09/05, 08:27
Лукашенко: Всички държави да съхранят наследството на 9 май в името на едно щастливо бъдеще
Дата: 09/05, 08:12
Варна отбелязва Деня на Европа - 9 май
Дата: 09/05, 08:011 Коментар
Много българи празнуват имен ден днес
Дата: 09/05, 07:47