Редактор: Иван Гошев
e-mail: [email protected]
Варненката Бриана Петрова е актуалната „Мини мис Свят”. Тя спечели златната корона преди дни в международния конкурс, провел се в Солун, Гърция.
Бриана е родена на 16 юли 2009 г. във Варна. Ученичка е в 3-ти клас в СУ "Гео Милев".
Наричат я детето чудо, защото освен с красота, поразява и с таланти. Започва да свири на пиано на 4 годишна възраст в школа "Ритъм и звук" с художествен ръководител Наталия Стойнева. Явява се на много национални и международни конкурси, където печели престижни награди като лауреат 1-ва степен (Белград, Хърватска, Испания, Австрия, Черна гора и др.).
На 6 години започва да танцува латиноамерикански танци в КСП "Кристал" - Варна, с който участва в много национални и международни конкурси, както индивидуално, така и с партньора си Ники Джамбазов, с когото завоюват златни медали, не само в тяхната възрастова група, но и при по големите.
Освен с пиано и танци се занимава и с поп и джаз пеене във Фондация "Звезди на изкуството" с вокален педагог Мила Маврова, където също печели много престижни награди. Член е в клуба на "Успелите деца на Фондация Бербатов".
Също така взима участие и в благотворителни проекти и каузи за децата в неравностойно положение "Системата ни убива", със съдействието на Габи Шкодрова. Въпреки крехката си възраст до момента има завоювани 50 златни медала, 3 сребърни, 3 бронзови и много купи. Не случайно я наричат "детето чудо".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предупреждение за сериозно понижение на температурите, дъжд и гръмотевици в близките дни
Дата: 09/05, 13:11
В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00
Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50
Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:301 Коментар