Кадър Ютуб
Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) трябва да се изтеглят от Донбас, за да разрешат украинския конфликт. Това заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова, цитирана от ТАСС.
Захарова смята, че властите в Киев трябва "да спрат да отправят неразумни искания и да изтеглят ВСУ от Донбас, което ще ускори прекратяването на военните действия".
Говорителят на руското външно министерство подчерта, че настоящият подход на украинските власти, "както и опитите да се говори с Русия чрез изнудване, заплахи и ултиматуми, са категорично неприемливи".
''Ще преговаряме с тези, които отговорно подхождат към задачата за постигане на справедливо и устойчиво уреждане, които правят конструктивни предложения, отчитащи реалностите на място, резултатите от предишните кръгове на преговори, резултата от руско-американската среща на върха в Аляска и принципната позиция на Русия за окончателно разрешаване на конфликта, основано на необратимото премахване на неговите коренни причини'', заключи руският дипломат, предава Фокус.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Баща и син, играли за Черно море и Спартак, са задържани за измама с евросредства
Дата: 02/07, 15:53
Ламин Ямал е готов да разкъса Австрия по пътя към мач срещу Кристиано
Дата: 02/07, 15:47
Кая Калас ще предложи нови санкции срещу Русия
Дата: 02/07, 15:461 Коментар
От предвидени за ремонти или за изграждане на повече от 230 филиали за спешна помощ има риск за 40
Дата: 02/07, 15:43
Сачева: Светът планира 2050 г., Гълъб Донев одитира 2020 г.
Дата: 02/07, 15:40