Снимка: Пиксабей
Иран не участва в техническите преговори, насрочени за днес, поради атаките срещу страната в последните дни и неизпълнените условия от подписания със САЩ меморандум за разбирателство, заяви пред държавната телевизия Мехди Фазаейли, член на Службата за съхраняване и публикуване на трудовете на върховния лидер на Иран, цитиран от Ройтерс.
"Една от причините, например, е да се провери дали имаме достъп до размразените средства. Ако такъв достъп няма, това означава, че това условие не е изпълнено", каза Фазаейли.
Американските военни съобщиха вчера вечерта, че са нанесли удари срещу Иран - броени часове след като танкер, плаващ под панамски флаг, беше поразен от ирански дрон в Ормузкия проток, припомня БТА. Техеран заяви, че в отговор е нанесъл удари по американски обекти в Кувейт и Бахрейн.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Президентът на ФИФА отличи силната форма на суперзвезди като Меси и Мбапе на Мондиал 2026
Дата: 04/07, 22:56
Близо 3000 са жертвите във Венецуела
Дата: 04/07, 22:38
Мароко е първият четвъртфиналист на Мондиала след класика над Канада
Дата: 04/07, 22:22
Община Дупница обяви тридневен траур заради загиналите баба, дядо и две внучета в река Струма
Дата: 04/07, 22:14
Бюджетният дефицит на Черна гора достигна 96,8 милиона евро
Дата: 04/07, 22:06