От вчера поетапно започна пускането на абонатните станции за отопление във Варна , съобщават от “Веолия” От вчера във Варна е обявен старта на новият отоплителен сезон. Първо парното ще бъде пуснато по традиция в детските заведения – ясли, училища и детски градини. Според правилата, при три последователни дни с температури под 12 градуса стартира пускането на топлото в радиаторите, пише Нова Варна.
Това вече се случи в други градове на страната, заради очакваното рязко застудяване тази седмица. От фирмата припомнят обаче, че отговорниците на абонатните станции следва да запълнят вътрешната отоплителна инсталация в сградите, като предварително бъдат отворени вентилите на радиаторите на максимална степен. Това ще улесни процеса на обезвъздушаване на инсталацията и отоплителните тела, и няма да се налагат допълнителни манипулации след пускане на отоплението. Абонатите във Варна този отоплителен сезон ще плащат най-ниско увеличение на парното след вдигането на цената на природния газ – 2,9%. В други градове на страната цената на услугата скочи до близо 9%.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Жители на Хисаря блокират пътя Карлово-Пловдив
Дата: 24/06, 09:45
Хърватия внася работници от Узбекистан
Дата: 24/06, 09:35
Варненци излизат на протест срещу насилието от украинци
Дата: 24/06, 09:31
4236 евро "на пауза", но българските депутати остават сред най-скъпите в Европа спрямо доходите
Дата: 24/06, 09:241 Коментар
Нови правила за тротинетките в Испания
Дата: 24/06, 09:171 Коментар