Нова среща между американския президент Доналд Тръмп и севернокорейския лидер Ким чен Ун ще се проведе през 2019 година.
Това съобщи американският вицепрезидент Майк Пенс.
Той направи изявлението пред журналисти в Сингапур, след срещата си с южнокорейския президент Мун дже-ин в кулоарите на срещата на Асоциацията на народите от Югоизточна Азия (АСЕАН).
Детайлите около срещата предстои да бъдат уточнени и оповестени.
Държавният секретар на САЩ Майк Помпео заяви в началото на ноемви, чеВашингтон се надява втората среща на върха между президента Доналд Тръмп и лидера на КНДР Ким Чен-ун да се проведе в началото на следващата година.
"Блумбърг" изнесе списък с планираните срещи на Ким Чен-ун със световни лидери, който подчертава дипломатическата офанзива на Северна Корея: с Доналд Тръмп (вероятно през януари, все още не е известно мястото); Владимир Путин (скоро, в Русия); Си Дзинпин (скоро, в КНДР), с папа Франциск (поканен е в КНДР); Мун Дже-ин (скоро, в Южна Корея) и с японския премиер Шиндзо Абе (не са уточнени подробностите)./ news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха шофьора, избягал от катастрофата с линейка в центъра на София
Дата: 21/04, 21:19
Стефан Янев: Гласуването е срещу статуквото и поставя тежка задача пред Румен Радев
Дата: 21/04, 21:02
Янкулов: Мисля, че Сарафов си дава сметка пред какви предизвикателства изправя цялата правосъдна система
Дата: 21/04, 20:501 Коментар
Иран все още не е взел решение дали да участва в преговори със САЩ
Дата: 21/04, 20:40
Григор Димитров отсече: Животът не е само тенис, нямам какво да доказвам на никого
Дата: 21/04, 20:27