Снимка Пиксабей
Една година лишаване от свобода прие да търпи 32-годишен мъж от Варна, който при условията на опасен рецидив, извършил опит за кражба на множество специализирани инструменти и техника от хале и офис на автосервиз. Районен съд - Варна одобри споразумение, с което подсъдимият се признава за виновен, доброволно подписва споразумението и е наясно с последиците от него. Наказанието следва да бъде изтърпяно при първоначален строг режим.
Опитът за кражба е извършен на 11 август миналата година, чрез използване на техническо средство – лост, за разрушаване на прегради здраво направени за защита на имот, като са били разбити катинар за заключване на халето и повредена входна врата на офиса на дружеството. Подсъдимият, направил опит незаконно да присвои от владелеца на сервиза пневматични крикове и винтоверти, няколко ъглошлайфа, скеле, бояджийски пистолети, прахосмукачки, два компютъра и различна друга техника на обща стойност около 2700 евро. Деянието останало недовършено по независещи от него причини.
32-годишният мъж има предходна съдимост. Със споразумението той приема да заплати сторените по делото разноски за над 800 евро. Съдебният акт е окончателен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ДПС иска вътрешният министър да отговаря в НС за "полицейски натиск върху опозицията"
Дата: 30/06, 15:34
Суперяхтата на Путин е засечена край брега на Дания, екскортирана от два руски военни кораба
Дата: 30/06, 15:27
Четириетажен блок се срути в Атина
Дата: 30/06, 15:231 Коментар
КФН предупреди за мними брокери и зачестили онлайн измами от нейно име
Дата: 30/06, 15:20
Няма да има среща на високо равнище САЩ - Иран в Катар
Дата: 30/06, 15:15