Тестват системата BG-ALERT в цялата страна утре


01/06/2026, 15:22

Снимка: МВР

В продължение на половин час – от 11:00 до 11:30 ч. във вторник - 2 юни, ще бъде проведен отложеният от 1 април национален тест на системата BG-ALERT, съобщават от МВР.

Целта на теста е проверка на функционирането на всички компоненти на системата, като ще се използва специално предвиденият канал за тестове. Каналът за тестове подлежи на управление от мобилното устройство. 

Ако желаете да получавате тестови съобщения, уверете се, че тестовият канал е активиран, предупреждават от полицията. Повече информация може да намерите тук.

В 12:00 ч. ще бъдат задействани и сирените на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване (НСРПО). 

С решение № 211/31.05.1993 г. на Министерския съвет на Република България 2 юни е обявен за Ден на Ботев и на загиналите за свободата на България, чиято памет се почита със сирени. 

Крайните акустични устройства (сирени) ще бъдат задействани в продължение на две минути, уточняват от МВР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Осем нови случая на морбили регистрираха в Ловешко
Дата: 01/06, 20:31

Валя Гигова: Решението на казуса "Баба Алино" трябва да се намери в съда
Дата: 01/06, 20:272 Коментара

Украинският посланик Олеся Илашчук: Фалшиви новини са, че Невзоров се крие в посолството
Дата: 01/06, 20:261 Коментар

КОНПИ обвини Софийския градски съд в нарушаване на правото ѝ на защита по делото срещу Брендо
Дата: 01/06, 20:18

БНТ: ДАНС са наредили изгонване на Невзоров заради пране на пари от руския сенчест флот
Дата: 01/06, 20:182 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия