Снимка: Pixbay
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция за първи път от ноември насам. Благородният метал е под натиск заради очакванията за повишаване на лихвените проценти в Съединените щати на фона на инфлационен натиск, подхранван от конфликта в Близкия изток, пише БГНЕС.
Перспективата за по-високи лихви прави американските държавни облигации и долара - традиционни активи убежища и конкуренти на златото - по-привлекателни за инвеститорите, които пренасочват средствата си от ценния метал към тях.
Около 16:05 часа българско време златото поевтиняваше с 3,36% до 3978,67 долара за тройунция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
КПС Астери с 13 медала от състезанието "Млад спасител" във Варна
Дата: 25/06, 16:01
Най-малко 17 пострадали: Кола се вряза в тълпа футболни фенове
Дата: 25/06, 15:53
Николай Попов за трагедията на "Тракия": Версията със спукана гума е лъжа, истината е жестока
Дата: 25/06, 15:49
Отстраниха директора на НДК
Дата: 25/06, 15:40
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 15:40