Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
Кадри: Нова тв
Фотографът Олег Петров си спомня трагедията в Хитрино преди две години. Той говори за видяното и заснетото тогава и сега в студиото на "Здравей, България":
"В петък обикалях да снимам и видях нова построена къща, която в деня на взрива беше изравнена със земята, приличаше на кратер. От нея излезе една жена и й казах: "Ей колко е хубаво, че са възстановили къщата, имате нов дом", а тя ми отвърна: "да, но не може да възстановят мъжа ми и сина ми". Почувствах се много тъпо, извиних й се, изразих съчувствие.
Дълги години съм снимал военни действия, усещането е същото. Всичко беше срутено. Експлозията беше разрушила първия ред къщи. Първия ден, в който снимах не изпитвах никакъв страх, но на втория ден, когато влязахме на гарата нямаше никой, абсолютно празно беше, нямахме информация какво се случва. Чудехме се да не се очаква втори взрив. Тогава дойдоха пожарникари и ни изгониха. Сега материално всичко е възстановено. Къщите са хубави и големи, но някои празни", коментира той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00
Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55
Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49
Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42