Снимка: Пиксабей
В италианския град Бриндизи разследват незаконен трафик на отпадъци между Италия и Балканите. Задържани са 6 души, конфискувани са 300, 000 евро.
Разследвани са 14 души като шофьори, организатори, посредници, управители на компании от Бриндизи, както и заместник кмета на града Джулиана Тедеско, предава БНР. Той отговаря за градското планиране и туризма, но се предполага, че в качеството си на счетоводител е съветвала висшето ръководство на компанията от Бриндизи, как да изготвя фалшиви сертификати. Тя е от партията "Италиански братя" и е отстранена от общинския съвет.
Електронното издание Brindisireport, посочва, че разследванията, поискани от прокуратурата на Лече, датират от 2024 година. Били са проведени в сътрудничество с българските полицейски власти, чрез международни сътруднически дейности, позволили анализ на незаконните механизми на трафика, засягащ България, Гърция и провинцията на град Бриндизи, от където произхождат отпадъците.
Измамата е, че с приписване на фалшив CER код били класифицирани за рециклируеми.
Впоследствие, транспортирани в компании в България и Гърция, се оказва, че са нерециклируеми.
Незаконната печалба на заподозрените от 300 000 евро е иззета, също две фирми и 44 превозни средства.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Високо е нивото на река Камчия, язовир Тича се изпуска контролирано
Дата: 24/02, 09:21
Служебният министър на МВР: Прокуратурата тръгва в паническа атака срещу мен!
Дата: 24/02, 09:141 Коментар
Пожар, избухнал от нагревателни уреди, изпепели апартамент в Свищов
Дата: 24/02, 09:09
Журналист обясни: Левовете ще се накълцат на дребно и ще се превърнат в брикети
Дата: 24/02, 09:031 Коментар
Новият областен управител на Варна ще встъпи в длъжност днес
Дата: 24/02, 08:561 Коментар