Софийски градски съд прекрати и върна на прокуратурата делото срещу изпълнителния директор на БТА Максим Минчев, обвинен в сключването на неизгодни договори за доставка на минерална вода срещу рекламни услуги.
Съдебният състав, с председател съдия Милен Михайлов, прие, че е допуснато съществено нарушение, което пречи на подсъдимия да научи точно в какво престъпление е обвинен, съобщиха от СГС.
В обвинителния акт са изложени подробно факти, свързани с правомощията на Минчев и сключването на договорите, но изобщо не е посочено как са изпълнявани тези договори, нито количеството, вида, стойността и датите на доставка на минералната вода и извършените рекламни услуги по всеки договор. Отделно от това има неточност и неяснота в обвинителния акт относно размера на вредата, която е настъпила за БТА.
Съдебният състав намери, че прокуратурата не е изпълнила задълженията си да очертае ясно и точно предмета на престъплението и участието на Минчев в него, което поставя съда в невъзможност, повреме на съдебното следствие, да прецени дали твърдяните от прокуратурата факти са доказани и да се произнесе. Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок пред САС.
В съдебната зала Максим Минчев бе представляван от един от топадвокатите Даниела Доковска.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Потушиха 135 пожара за денонощие
Дата: 25/08, 07:57
Разчистват щетите след силната буря в София
Дата: 25/08, 07:55
Депутатите спешно решават съдбата на три бойни кораба и ракети "Джавелин"
Дата: 25/08, 07:49
Областният управител на Пазарджик: Издирваме и с дрон изчезналия 58-годишен мъж в Пещера
Дата: 25/08, 07:43
Демерджиев ще почете паметта на загинали полицаи в Бургас
Дата: 25/08, 07:28