Снимка: Булфото
Излетял е и последният от американските военни самолети, които бяха разположени на Летище "Васил Левски“. За това съобщи министърът на отбраната Димитър Стоянов.
Самолети-цистерни за зареждане на изтребители във въздуха, товарна и транспортна авиационна техника на военновъздушните сили на САЩ пристигнаха през втората половина на февруари, припомня БНТ. Решението за престоя им е било взето след получена в Министерството на отбраната нота от съюзниците. Първоначалното разрешение е било за период до 31 май, а кабинетът „Радев“ удължи срока до 30 юни.
"Вчера беше последният самолет, който излетя към 14.00 часа, така че мисията на американските самолети в България приключи. Такова беше и решението на Министерски съвет, до 30 юни. Нашите колеги и стратегически партньори спазиха нашето решение. И уважиха нашето виждане по въпроса", заяви министърът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кола се покатери върху мотор на кръговото до Максуда във Варна
Дата: 30/06, 09:29
Взривеният в Монако Вадим Ермолаев e санкциониран от Зеленски
Дата: 30/06, 09:251 Коментар
ИПБ: Ще бъде ли изобщо завършена АМ „Хемус“?
Дата: 30/06, 09:20
Пиар експерт: През тази година вече има двама удавени в река Дунав край Русе
Дата: 30/06, 09:141 Коментар
Нейнски: Русия смята, че ѝ се полага да управлява православния свят
Дата: 30/06, 09:01