Кадър Община Габрово
Паднало дърво вследствие на поройните дъждове е нанесло материални щети на емблематичния мост на Колю Фичето в Дряново. Повреден е парапетът на историческото съоръжение, предаде OFFnews.bg.
Мостът над Дряновска река е построен през 1861 г. от майстор Колю Фичето в Дряново. Това е единственият негов мост, който останал в оригиналния си вид до наши дни. Дължината му е 38,5 метра, а ширината на платното и тротоарчетата е 5 метра. Той е с четири свода с различни по големина отвори, стъпили върху три масивни каменни колони. Мостовите колони са с водорези и аркирани отвори за пропускане на високите води.
Проливните валежи през последните часове принудиха Община Дряново да обяви частично бедствено положение.
Ситуацията в града е сериозна, като цялата площ на спортен комплекс "Локомотив" вече е под вода. Достъпът до моста в посока към стадиона е временно ограничен. Мостът към жп линията и ул. "Поп Харитон" е силно компрометиран.
Към момента няма нужда от евакуация, но при засилване на валежите през следващото денонощие, има риск от заливане на най-ниските части на града и някои от малките населени места.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Мермерски: България трябва да получи нещо от САЩ
Дата: 23/05, 19:52
Пламен Константинов за напускането на Мони Николов: Стана му тесничко в Русия, няма евротурнири, първенството е малко, финансирането е много сложно
Дата: 23/05, 19:46
Областният управител на Велико Търново: Военни формирования и хеликоптери са в готовност
Дата: 23/05, 19:35
Зеленски: Тази нощ очакваме Русия да стреля по нас с "Орешник"
Дата: 23/05, 19:342 Коментара
43 хиляди катастрофи са регистрирани в Босна и Херцеговина за 2025 година
Дата: 23/05, 19:22