Девет души пострадаха, след като млад шофьор се вряза в тълпа хора, празнуващи настъпването на новата година в Токио. Един от пострадалите е в критично състояние, съобщават местни медии. Произшествието се е случило десет минути след настъпването на новата година, поясни говорител на полицията, пише Блиц.
21-годишният Казухиро Кусакабе е наел автомобил и умишлено е започнал да гази хора в модния квартал на Токио „Харадзюку“.
Пред полицията Кузакабе, който е бил арестуван 20 минути след инцидента, е заявил, че е действал като „отмъщение за смъртното наказание“ и не е дал повече обяснения. ![]()
"Видях няколко човека да падат на улицата. Когато се доближих, видях и други паднали на земята. Докато стигна до мястото, парамедиците вече бяха там и помагаха на хората”, сподели пред местна телевизия свидетел на инцидента.
![]()
„Шокиран съм, че подобно нещо се случва на улица Такешита“, споделя друг очевидец, който е управител на магазин за дрехи в района.![]()
Според местните медии, японецът е ударил общо осем души. Единият от пострадалите е бил пометен при опит да избяга.![]()
Улица „Такешита“ е пълна с малки магазинчета и е известна като център на младежката култура и мода в Япония. Всеки ден тя привлича десетки хиляди туристи от страната и чужбина.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00
Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30