Забрана за продажба на домашно вино в интернет. До 5000 лева може да бъде глобата за нарушителите. Проверка на NOVA показа, че все още има сайтове с обяви за домашен алкохол. В мрежата има няколко обяви за домашно вино. От сайта обаче отказаха коментар, тъй като управителят им бил в чужбина.
--
Такива обяви вече не трябва да има в сайтовете, категорични са от Агенция „Митници”. От там обясниха, че освен собствениците и администраторите на сайтове, глоби се налагат и на физическите лица. По-трудно е обаче да се докаже подателят на обявата.
„Обикновено митническите служители извършват покупки като таен клиент и когато тръгнем по следите на една такава обява, на моменти достигаме и изземваме много сериозни количества нелегален алкохол”, обясни Тамара Влайкова, говорител на Агенция „Митници”.
Това е и една от причините домашното вино да е в списъка със забранени обяви.
Според адвокат Емил Георгиев обаче тази мярка може да се използва за разчистване на бизнес отношения. Агенция „Митници” обаче твърдят, че мерките са съобразени с европейските правила и защитават интересите на потребителите.
Проверка на NOVA показа, че в по-големите и популярни платформи за обяви домашно вино не се продава.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07
ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:00
Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57
Започва разширението на участък от път I-8 в района на ГКПП „Калотина“
Дата: 21/04, 22:46
Слави Василев обяви пълна чистка
Дата: 21/04, 22:291 Коментар