На 28 февруари рожден ден има Мария Силвестър


Дата: 28/02, 03:00

снимка: Булфото

Мария Силвестър е българска телевизионна водеща, модел и актриса.

Учила е „Право“ и „Психология“, а в края на 90-те е модел. По собствените ѝ думи към телевизията се е ориентирала случайно, когато я повикали да стане сценарист в сутрешното предаване на Гала „На кафе“. Преди това работела в списание.

Позната е на зрителите като водеща и репортерка – от предаванията „Тройка по никое време“ по TV7, Вечерното шоу на Азис по PRO.BG/ TV2, „Красива наука“ (заедно с ядрения физик Леандър Литов) по БНТ, комедийния сериал „Тя и той“, танцувалното риалити по Нова телевизия „VIP Dance“, където участва в един отбор с Боби Турбото и двамата са сред фаворитите на публиката.

Заедно с Камен Воденичаров и Андрей Захариев, е едно от лицата на седмичното токшоу по БНТ 1 „Неделя по три“ (н3Dеля Х3). През 2009 година участва в шоуто VIP Dance заедно с актьора Борислав Захариев. През 2014 г. е водеща на третия сезон на реалити предаването по bTV, „България търси талант“.

Води и четвърти, и пети сезон на шоуто. От 2016 е водеща на „Бригада нов дом“. През 2020 е водещата на благотворителния концерт „Помогни от вкъщи“ с Иван Христов и Андрей Арнаудов.

Била е омъжена за актьора Силвестър Силвестров от 2000 г. до 2013 г. и имат един син – Давид. В началото на 2015 г. се развеждат. От края на 2018 година е с Михаил Пенев .

През 2024 г. на 24 февруари, Мария Силвестър се завръща като водещ на „Бригада Нов дом“, след три годишната пауза на предаването. Задно с новата бригада на Калин Евтимов (Фермата 8).

През 2023 година в съавторство със Симеон Марков и Калин Серапионов, Мария Силвестър реализира изложбения проект "МО!". Инициаторът му, Симеон Марков казва: „В началото на своята кариера, в ефира на две вече несъществуващи телевизии – ТV7 и ТV2, Мария Силвестър излиза на улицата и започва серия от репортажи, в които интервюира отхвърлените. Репортажите се разполагат на границата между журналистическото, художественото и политическото. Те могат да бъдат отнесени към концепцията за Гонзо журналистика, както и към традициите на социалния експеримент.“

"МО!" е три-канална видео инсталация, съставена от личния архив на Мария Силвестър. Заглавието на творбата цитира един от най-известните репортажи на Силвестър, в който човек преминава през кадъра, прекъсва интервюто и вбесен казва по средата му: “МО!”.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нетаняху: Има много признаци, че Али Хаменей вече не е жив
Дата: 28/02, 21:53

Андрей Райчев: По-вероятно е Румен Радев да направи правителство с Бойко Борисов, отколкото с ПП-ДБ
Дата: 28/02, 21:48

Септември подчини ЦСКА
Дата: 28/02, 21:41

Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 28/02, 21:30

Пеевски: Няма пряка заплаха за сигурността на България
Дата: 28/02, 21:282 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия