Кадър БНТ
Приемам това решение на съда, макар че 50 други решения на съдилища казват обратното. Това каза в предаването Още от деня по БНТ икономистът Владимир Каролев по повод решението на Върховния административен съд, с което се отменят окончателно промените в плана за управление на Национален парк "Пирин".
Това решение е един крайъгълен камък, заяви екологът Любомир Попйорданов. Трябва да приемам, че в България има закони. Решението дава една посока, как трябва да се прави строителство в национални паркове, заяви Попйорданов, цитиран от новини.бг.
Не става въпрос на Банско. Ако се изпълни това решение, това означава блокиране на всякакъв вид спортове във всички национални паркове. Трябва да се промени закона и да се разреши строителството на спортни съоръжения след ОВОС.
По думите на Попйорданов строителството на спортни съорръжения в националните паркове е забранено в много държави. В планинския туризъм има нужда от диалог и да се започне начисто, заяви екологът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 04:50
Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30
На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00