В Сърбия 19 души са загинали от грип, а броят на болните се увеличава всеки ден. Според последния доклад на националния Институт за обществено здраве „Др. Милан Йованович Батут“, има съмнения, че 85 хиляди души са заразени с един до два изолирани вируса на грип, което се потвърждава от здравните служби в региона, предава македонският портал „А1 Он“, цитиран от "Фокус".
Само в района на Ниш досега са загинали 6 лица, а от 32 хоспитализирани пациента 11 са с опасност за живота. Само миналата седмица броят на регистрираните случаи е 3800, като това е двойно увеличение в сравнение с предишната седмица.
През почивните дни в Чачак е издъхнало момче на две години и половина, а със същия вирусен грип е заразена и неговата сестра близначка.Засега епидемия е обявена само в районите на Ниш, Пирот и Ужице, но епидемолозите предупреждават, че има тенденция към увеличаване на броя на вирусните инфекции, като в същото време посочват, че „сегашната ситуация не е извънредна“.
Институт „Др. Милан Йованович Батут“ обяснява, че е регистрирана средна интензивност на грипната активност, както и широко географско разпределение.„Същият епидемичен доклад показва, че броят на случаите е по-висок от очакваното през това време на годината и че броят им е превишил епидемичния праг, но все още не са предприети специални дейности“, заяви проф. д-р. Дария Кишич Тепавчевич от Института по обществено здраве.
Досега случаи на грип са потвърдени на територията на град Белград в 23 от 29 окръга.
Има случаи на вирусен грип от типове A-H1N1 и H3H2, които са най-често срещани в страните от региона.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Главният секретар на МВР Георги Кандев: Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя започва с малък избор
Дата: 06/05, 12:33
Затварят временно ул. „Вълноломна“ на 7 май
Дата: 06/05, 12:23
Джон Малкович получи хърватско гражданство
Дата: 06/05, 12:151 Коментар
След сканиране на свлачището край Смолян се появиха още по-големи проблеми
Дата: 06/05, 12:031 Коментар
Николай Денков: Държавата трябва да се грижи за техническото оборудване на армията
Дата: 06/05, 11:504 Коментара