Депутат от БСП към "Обединени патриоти": Гласувате в колаборация с ДПС, патриоти ли сте или предатели?


14/02/2019, 12:51

Снимка Булфото

"Две от групите на "Обединени патриоти" гласуваха в колаборация с ДПС и това не може да остане вечно скрито за вашите избиратели", обърна се депутатът от БСП Явор Божанков към коалицията "Обединени патриоти" по време на дебатите за Изборния кодекс в парламента, съобщи actualno.com.

"Колеги, вие се казвате „Обединени патриоти“, а не „Разединени патриоти“. Снощи ритуалното заколване на преференциалния вот мина с гласовете на „Обединени патриоти“.

Там няма значение кой кой е. Две от трите партии във вашето обединение гласуваха така - подкрепиха ДПС и това не може да остане вечно скрито за вашите избиратели.

Те ще разберат в каква колаборация сте с ДПС и с чии гласове мина това гласуване“, допълни Божанков.

"След вчерашния ден Патриотите нямат право да носят това име, защото или си патриот или си с българския народ или си предател и си против него. Средно положение няма – или сте във властта или сте извън нея“, каза Божанков.

„Това, което се случи снощи в Правна комисия, беше шамар в лицето на българския народ и тежък удар по демократичния процес. Нищо по-малко, колкото и да твърдите обратното. Вие поставихте на тест българското общество и го предизвикахте и да покаже има ли то съпротивителни сили да се надигне срещу тиранията или е поставено тотално на колене.

В 00.00 ч. през нощта председателят на Правна комисия на коляно преценява кои актове в изборния процес българските граждани ще могат да обжалват и кои - няма.

От 48 акта, останаха 11. Тогава г-н Кирилов полузаспал започна да преценява кои са важни и кои не са“, каза още Божанков.

"Ритуално г-н Кирилов заклахте преференциалния вот по предложението на ДПС. С вашите гласове и благата подкрепа на патриотите", добави още той.

"Явор Божанков ли ще говори за морал - преди две години бе представян от Радан Кънев като новия десен лидер, а днес е депутат от БСП", отвърна му народният представител от ПГ на „Обединени патриоти“ Юлиан Ангелов.

Г-жо председател, г-н Божанков, това патетично слово, което държахте, е малко странно. В „Обединени патриоти“ трите партии имаме различни позиции.

Когато някой човек иска да излезе компетентно да се изкаже, трябва да ги каже тези неща, не да обобщава. Това е все едно да кажа, че вие не сте социалисти, а сте капиталисти", добави той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 06:10

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 06:10

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 06:10

Във Варна предимно слънчево, но са възможни и гръмотевици следобед
Дата: 11/05, 06:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 05:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия