Разкриха подробности за шофьора, прегазил пешеходци в Модена


17/05/2026, 15:59

Кадър Youtube

Служителите на реда не са открили признаци на радикализация или връзки с джихадистки групировки у 31-годишния Салим ел-Худри, който е заподозрян в прегазване на пешеходци в центъра на италианския град Модена в събота. Това съобщава ANSA.

Ел-Худри е роден в провинция Бергамо, но живее в Раварино, близо до Модена. Мъжът не е попадал преди това в полезрението на местните власти и няма криминално досие.

Според резултатите от първоначалните анализи, проведени върху иззетите от Ел-Худри устройства, не са открити елементи, които биха указвали на радикализация или връзки с джихадистки групировки. Следователно, преобладаващата хипотеза сред служителите на реда е, че това деяние е свързано с психични проблеми, от които мъжът страда и за които е бил лекуван. В момента служителите на реда се опитват да получат достъп до медицинската му история.

На 16 май, в центъра на Модена, шофьор на автомобил се вряза с висока скорост в тълпа от пешеходци, припомня Фокус.

В резултат на инцидента осем души бяха ранени. Четирима от тях са в тежко състояние. Трима от тях бяха реанимирани на място, а на двама от ранените се наложи ампутация на краката.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хванаха близо 48 кг кокаин за над 4,4 млн. евро на "Капитан Андреево"
Дата: 18/05, 14:04

След победата на Дара: "Билд" публикува 20 интересни факта за България
Дата: 18/05, 13:501 Коментар

Близо 4000 младежи се явяват на матура по български език и литература във Варненско
Дата: 18/05, 13:43

Експерт: Търговците нямат желание рафтовете да са пълни, а всичко да се продаде
Дата: 18/05, 13:41

Гълъб Донев: Казваме "стоп" на държавните хранилки
Дата: 18/05, 13:251 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия