Загуба в последния кръг остави Гьозтепе и Мъри извън Европа


17/05/2026, 07:43

Снимка

Български треньор изпраща успешен сезон с клуба си в Турция.

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе загуби и последната надежда да играе в Европа през следващия сезон, след като загуби с 0:3 гостуването си на Самсунспор от последния 34-ти кръг на турската Сюпер лига.

Това остави тима на Мъри на 6-ото място, само на 2 точки от 5-ата позиция, която евентуално може да даде квота за Лигата на конференциите, ако Трабзонспор спечели Купата на Турция.

Домакините поведоха в 36-ата минута с гол на Танги Кулибали.

Гьозтепе реагира в началото на второто полувреме и дори отбеляза гол в 49-ата минута, деоло на Жуан Сантош, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на бразилеца.

Гостите положиха огромни усилия да се върнат в мача, като отправиха впечатляващите 17 удара, но явно съдбата не бе на тяхна страна в този двубой.

В 81-вата минута съставът от Измир остана в намален състав, след като Елитон получи директен червен картон, пише Спортал.бг.

Това позволи на Самсунспор да реши всичко с нови две попадения в края, дело на Елаис Тавасан в 85-ата и Мариус в 89-ата минута.

Това поражение остави Гьозтепе на 6-ото място в класирането с 55 точки и само на 2 зад 5-ия Истанбул Башакшехир. Самсунспор завършва сезона 7-и с 51 точки.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Експерти искат въвеждане на трета тарифа за тока
Дата: 17/05, 23:35

Съдът в Пловдив забрани на двама непълнолетни фенове да посещават мачове за 2 години
Дата: 17/05, 23:28

Григор Димитров се нуждае от три победи от класиране на "Ролан Гарос"
Дата: 17/05, 23:21

Силно земетресение разтърси Карибско море, седем български станции засякоха мощния трус
Дата: 17/05, 23:14

Левандовски играе в момента последния си мач за Барселона
Дата: 17/05, 23:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия