Президентът на БФС Борислав Михайлов откровено призна, че България е в най-лоша позиция по отношение на стадионите в сравнение със съседните държави, с които се кандидатираме заедно за домакинство на Евро 2028 и Мондиал 2030. Той говори на пресконференция в Националната футболна футболна база "Бояна". БФС днес е домакин на работна среща относно съвместната кандидатура на България, Сърбия, Гърция и Румъния за домакинство на Евро 2028 и Мондиал 2030, пише Блиц.
Участниците бяха спортният ни министър Красен Кралев, министърът на младежта и спорта на Сърбия Ваня Удовичич, зам.-министърът на културата и спорта на Гърция Георгос Василиадис и министърът на младежта и спорта на Румъния Богдан Константин Матей.
"За Евро 2020 кандидатствахме със София, но кандидатурата ни не беше приета. Сега промяната е в подкрепата на правителството. Мен най-много ме интересуват стадионите, защото нямаме нито един нормален стадион, дори и “Васил Левски”. Новите стадиони ще останат за нашите деца. Това е промяната", каза Михайлов.
"Румъния е най-близо, имат чисто нов стадион в Букурещ и един в Крайова. Те са доста напред от нас. Сърбия имат много проекти, започват нов национален стадион, който има осигурено финансиране. Същото се отнася и за Гърция, ще реконструират олимпийския стадион, на ПАОК. В Крит също имат стадион. Ние сме най-зле, затова дано успеем да построим четири стадиона", добави президентът на БФС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18
Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04
Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59