Ако се променят граници на Балканите, то големият губещ ще е..


02/03/2019, 13:23

Най-потърпевш от размяна на територии между Косово и Сърбия ще е Северна Македония. Това каза Кирил Дрезов - преподавател по европейска политика в британския университет Кийл, цитиран от Фокус. 

„Ако има такъв компромис, специално за Бояновац и Прешево, се вижда че това отрязва единствената магистрала, която свързва Скопие с Белград. Остават селски пътища, които да свързват двете страни. Албанският фактор ще обгърне още по-плътно страната от север, както го прави и от запад. Той присъства и вътре в Македония. Натискът от вътре и от вън върху страната ще бъде много по-голям“, обясни той. 

Кирил Дрезов каза още, че Сърбия продължава да се ползва в много по-големи симпатии от България в Северна Македония. 

„Докато сърцата на македонците не се обърнат към България, в случващото се там страната ни не присъства“, коментира той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Момичето, нападнато от куче в село край Казанлък, е в стабилно състояние
Дата: 04/08, 08:15

Полицията с нови разкрития за издирването на малкия Марти
Дата: 04/08, 08:11

Очевидец за катастрофата край Шереметя: Опита се да ме засече и изпреварваше безразсъдно
Дата: 04/08, 08:081 Коментар

Във Варна отвори първата умна 24/7 зала за тенис на маса в България
Дата: 04/08, 08:00

Пожарът в Пловдивско е тръгнал от късо съединение
Дата: 04/08, 07:56

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия