Кадър bTV
Само пред bTV за първи път говори оцелял в катастрофата на "Челопешко шосе", която уби четирима.
Във фаталния момент Данаил Бендурски пътува в пометения автобус и е сред най-тежко пострадалите.
„Само ги видях как се блъскат и оттук нататък вече нищо“, разказва той.
Минути преди този момент всичко изглежда нормално. Данаил е на най-задната седалка в автобуса.
Според него шофьорът е спазвал правилата до последно.
„Спира на стопа. Тръгва и в момента, в който тръгва, се виждат колите как с двеста… и се удрят. За секунди стана. При удара и вече съм изгубил съзнание“, разказва Данаил.
„Посъвзех се и видях точно, където е най-отзад, имаше огън. Аз извиках на пожарникарите. Бяха там, даже долу гореше и аз им извиках и те с маркуча дойдоха“, разказва още мъжът.
„Изкараха ме, сложиха ме на тревата да легна и само чувам как линейките една по една идват“, обяснява Данаил.
През цялото време телефонът на Данаил е в джоба му. Успява да звънне на сестра си и да ѝ каже, че има катастрофа. Разговорът прекъсва.
Следват минути без връзка. После в линейката отново говори с нея.
Данаил се надява на правосъдие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Как да виждаме по-добре?
Дата: 29/06, 00:00
Opta: Аржентина има най-голям шанс за финал на Мондиал 2026
Дата: 28/06, 23:52
Павел Серафимов - Спароток: Ние сме наистина уникален народ
Дата: 28/06, 23:231 Коментар