Снимка pexels.com
Испанско село се опитва да открие кой е човекът, изпратил на около 15 души пликове с различни суми, предаде Франс прес, цитиран от БТА.
От една седмица този щедър и анонимен дарител пъхал в пощенските кутии на жителите на село Вилярамиел, в Северозападна Испания, пликове с по 50, 70 и дори 100 евро. Някои от щастливите получатели намирали в кутиите си само кафеви пликове със съответната сума пари вътре, а върху пликовете в кутиите на други имало и написани имената им, адреса им и дори фрази като "Принцесата на къщата" със сърчице в допълнение.
Между получателите на пликовете с пари нямало нищо общо, освен че са жители на селото. Сред щастливците имало вдовица, живееща с неженения си син, семейства с малки деца и възрастни семейни двойки.
Някои от получателите обаче се обърнали към полицията и банката, защото мислели, че банкнотите били фалшиви, но те се оказали истински.
По случая местните власти не са започнали разследване, защото няма извършено престъпление.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Новият регионален министър ще посети района на свлачището, което отнесе участък от пътя Смолян - Пампорово
Дата: 08/05, 15:18
Нова фишинг – измама от името на МВР: Фалшиви съобщения за неплатени пътни глоби заливат потребители
Дата: 08/05, 15:12
Намереният мъртъв мъж в хотел в Банско е дигитален номад: Гърлото му е прерязано с макетен нож
Дата: 08/05, 15:061 Коментар
Клисурски: Подадохме сигнал до БНБ относно отпуснати кредити от ББР
Дата: 08/05, 15:04
Банков обир в Германия, взети са заложници
Дата: 08/05, 14:49