Защо Facebook се срина?


14/03/2019, 10:14

Снимка pexels.com

Това е най-сериозният проблем в работата на социалната мрежа от 2008 г.

Причините за прекъсването на Facebook и други популярни приложения все още не са публично известни. Вчера социалната мрежа беше на практика неизползваема, не работеха няколко от основните ѝ приложения. И до момента няма официално потвърждение, че проблемите са отстранени. На места дейността на популярните приложения е възстановена, съобщи БНТ.

По непотвърдена информация причина за прекъсването е вид кибератака, известна като "отказ от услуга". Целта е да се спре достъпа на потребителите до важна информация или до определен сайт. Мишената се атакува с огромен обем заявки, което забавя и дори спира работата на сървърите ѝ.

Facebook, иронично, прибегна до Twitter, за да съобщи, че са наясно с наличието на проблем и работят за отстраняването му. "Знаем, че някои потребители в момента изпитват проблеми да ползват нашето семейство от приложения", написаха от компанията.

Това е най-сериозният проблем в работата на Facebook от 2008 г., отбелязва БНТ. Тогава потребителите ѝ са били около 150 милиона. Днес те са близо 2,3 милиарда.

Към 19.00 ч. българско време в сряда сайтове, следящи работата на социалните мрежи, получиха 11 000 сигнала за липса на достъп. След полунощ срещу четвъртък те все още бяха известявани от много държави, че приложенията не работят пълноценно или въобще.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Петър Москов предлага конституционен таван за държавния дълг
Дата: 28/06, 13:01

Нинова: Управляващите показват грешен модел на приоритети
Дата: 28/06, 12:581 Коментар

Цолов след победата в Австрия: През повечето време карах с резерв
Дата: 28/06, 12:551 Коментар

От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 12:50

Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 12:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия