Булфото
Съдът в Плевен отложи за септември делото "Сияна", съобщиха от съда.
Делото е образувано срещу Г.Б.А., за причинена катастрофа, при която загина дванадесетгодишната Сияна, а на нейния дядо, бяха причинени телесни повреди.
Това е единадесетото съдебно заседание по делото, предаде БГНЕС.
Днес не се явиха частните обвинители и техният повереник. Тази сутрин в деловодството на Окръжен съд – Плевен е постъпила молба от адвоката, в която уведомява съда, че с оглед това, че по делото не е изготвена назначената комплексна експертиза, явяването им е безпредметно.
Тяхното неявяване днес е причината ход на делото да не бъде даден, тъй като отсъствието им е пречка за извършването на следствени действия и събирането на доказателства. Според съда, неизготвянето на заключението, не е нито основателна, нито уважителна причина за неявяването на страна по делото. Поради това, неявилите се частни обвинители и техният повереник, в срок най-късно до следващото съдебно заседание, трябва да представят доказателства за уважителни причини за неявяването си днес.
Следващото съдебно заседание е насрочено за 11 септември 2026 година от 10:00 часа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ВКС осъди семейството на Коцев да плати над 380 000 лв. за ползване на държавни имоти във Варна
Дата: 13/07, 15:45
Глобиха Сашо Кадиев след клип с телефона в колата
Дата: 13/07, 15:42
Трима остават в болница след катастрофата край Дупница, следовател поема разследването
Дата: 13/07, 15:40
Майка и дете се разминаха без наранявания, след като автомобилът им се преобърна на АМ „Тракия“ край Сливен
Дата: 13/07, 15:32
Варненецът Виктор Попов: Бях в тежък период и се радвам, че успях да се измъкна от Полша
Дата: 13/07, 15:27