снимка: Булфото
За улеснение на пътуващите за Великден утре от 12:00 ч. се възстановява движението в платното за Бургас в 6-километровия участък от АМ "Тракия", който е в ремонт – между 342-и и 348-и км на автомагистралата, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
Ремонтът на трасето започна на 5 март, като за изпълнение на строителните дейности беше напълно ограничено движението в едното платно, а превозните средства преминават двупосочно в платното за София. До момента са изпълнени частични ремонти на асфалтовата настилка и е осигурена безопасността на движение.
Трафикът в отсечката на територията на област Бургас ще се осъществява с повишено внимание и при ограничение на скоростта до 80 км/ч, допълниха от АПИ, цитирани от БНТ.
Очаква се след почивните дни за Великден и съобразно интензивността на трафика строително-монтажните работи в участъка да бъдат възстановени. Прогнозният срок за завършване на дейностите в платното за Бургас е средата на юни 2026 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Германският флот се готви да играе роля в Ормузкия проток
Дата: 20/04, 10:53
Шишков, ПБ: Хората ще живеят спокойно, свободно. Ще разберат кои са крадците на асфалт
Дата: 20/04, 10:52
Арестуваха германка в Русия с бомба в раницата й
Дата: 20/04, 10:44
Студен фронт носи обилни валежи и застудяване в България
Дата: 20/04, 10:36
Симов: БСП няма да умре
Дата: 20/04, 10:321 Коментар