Снимка: Pixbay
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция за първи път от ноември насам. Благородният метал е под натиск заради очакванията за повишаване на лихвените проценти в Съединените щати на фона на инфлационен натиск, подхранван от конфликта в Близкия изток, пише БГНЕС.
Перспективата за по-високи лихви прави американските държавни облигации и долара - традиционни активи убежища и конкуренти на златото - по-привлекателни за инвеститорите, които пренасочват средствата си от ценния метал към тях.
Около 16:05 часа българско време златото поевтиняваше с 3,36% до 3978,67 долара за тройунция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Преминаването през граничните пунктове и преходи в страната тази сутрин
Дата: 25/06, 07:24
Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси Япония
Дата: 25/06, 07:18
Мароко обърна Хаити в луд мач, но остана втори
Дата: 25/06, 07:16
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 07:10
Извънредно положение обявиха след двете силни земетресения във Венецуела
Дата: 25/06, 07:041 Коментар