Пиксабей
Очаква се сериозна гръмотевична активност, така че туристите трябва да се придържат към ниските части на планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст.
Трябва да се избягва излизането по високите части на планините, обявен е код за опасно време. Все още има снежни преспи по най-високите части на планините и трябва да се подхожда с внимание към тях, обясниха от ПСС, цитирана от БТА.
Според прогнозата за времето над планините в Западна България още преди обед, а през деня и на изток, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевични бури. Ще има и градушки. По-интензивни ще бъдат явленията в масивите в Западна България и в Централен Предбалкан. Ще духа умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра – около 11°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Осем къщи са пострадали от обилните валежи във врачанското село Лиляче
Дата: 06/06, 23:06
Безпрецедентни удари в Санкт Петербург
Дата: 06/06, 22:53
Нов шоурум за мебели отвори врати във Варна
Дата: 06/06, 22:40
17-годишен с разказ за ада след катастрофата на "Челопешко шосе": Мислех, че умирам
Дата: 06/06, 22:381 Коментар
Обкръжението на Путин лети с частни самолети, произведени в Западна Европа
Дата: 06/06, 22:29