Снимка Булфото
Спортът е един от важните фактори за изкореняване на агресията в училище, заяви президентът Румен Радев, който откри днес на стадиона на НСА спортния празник "Времето лети, поиграй с мен ти", посветен на децата, съобщи БТА.
Държавният глава поздрави организаторите за инициативата и отбеляза, че в нашето динамично време са важни не само компютрите, учението и таблетите, а и спортът и движението.
Спортът разкрива пред нашите деца един нов и забавен свят, дарява не само здраве, сила, ловкост, бързина, издръжливост, но и изгражда характер, калява психиката, развива волята, учи децата на самодисциплина, каза Румен Радев. Той допълни, че спортът учи децата и на организираност, борбеност, ред, изгражда и дава чувството за взаимност и колективен дух, учи децата да бъдат пълноценни граждани на бъдещето.
Радев се обърна и към родителите и посочи, че времето, прекарано заедно с децата, и то в най-ранна възраст, когато светът се открива пред тях, е безценно. Вашият пример на подкрепа е изключително важен за тях, и, както е слоганът на днешния ден, не забравяйте, че времето лети и това е най-прекрасното време с вашите деца, каза Румен Радев.
Президентът се обърна и към децата и ги посъветва да не забравят, че във спорта, освен медалите, е най-важно и спортсменството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00
Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50
Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42