Снимка: Пиксабей, илюстративна
Руското правителство днес за първи път забрани износа на авиационно гориво, предаде ДПА, цитирана от БТА. „Целта на решението е да се гарантира стабилност на вътрешния пазар на горива“, заяви руското правителство в изявление, публикувано в понеделник. Мярката ще остане в сила до 30 ноември включително.
Количествата керосин, които вече са на митницата или се транспортират въз основа на двустранни правителствени споразумения, не попадат под забраната. Зареждането на чуждестранни самолети на руски летища също не подлежи на ограничения.
Това е първият път, когато Русия налага ограничения върху износа на авиационно гориво. Вече бяха въведени подобни разпоредби за продажбата на руски бензин и дизел в чужбина, припомня ДПА. Причината за мерките са продължаващите атаки с дронове от страна на украинската армия срещу руската петролна индустрия, уточнява агенцията.
Само през май бяха нанесени щети по 16 руски нефтопреработвателни завода, включително 8 от 10-те най-големи обекта в страната. Преработката на суров петрол в Русия в момента е на най-ниското си ниво от повече от десет години. На окупирания от Русия Кримски полуостров от края на седмицата шофьорите могат да зареждат само срещу представяне на продоволствени карти или в ограничени количества.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Искат оставката на Благомир Коцев на граждански протест във Варна
Дата: 02/06, 15:212 Коментара
Времето във Варна на 3 юни
Дата: 02/06, 15:21
Тръмп назначи нов посланик на САЩ в България : Кой е Дъглас Холдър?
Дата: 02/06, 15:11
Апелативният прокурор на Пловдив: Не съм оказвал неправомерен натиск върху никого
Дата: 02/06, 15:101 Коментар
1000 искания за ПУП са натрупани в община Варна, КУБ се оказаха член на камарата на строителите във Варна
Дата: 02/06, 15:04