кадър: Нова тв
Служебният земеделски министър Иван Христанов съобщи, че Българската агенция по безопасност на храните е реагирала незабавно на сигнала за огнище на антракс в Силистра.
Взети са проби, които са изпратени за изследване в референтна лаборатория и резултатите са потвърдили заболяването, предаде БНТ.
Обектът е бил затворен незабавно като са предприети всички задължителни мерки по протокол. В момента се извършва проверка дали заразено месо е достигнало до търговската мрежа. Резултатите от нея се очакват.
Иван Христанов, служебен министър на земеделието и храните: "Моментално цялото място е затворено, така че да няма разпространение на заболяването, и колегите предприемат всички други мерки при такива заболявания по протокола.
БНТ: Тоест установено ли е дали такова месо е стигнало до магазините?
Иван Христанов: В момента се прави проверка на това. Нали даваме си сметка, че заболяването беше установено вчера или онзи ден вечерта. Прави се проверка."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Белия дом: Президентът не е опитвал да "използва ядрени кодове"
Дата: 24/04, 10:43
Метео Балканс: Токсичен облак от пожара в Туапсе: риск от киселинни дъждове и замърсяване в Черно море
Дата: 24/04, 10:401 Коментар
Как да управляваме успешно личните си финанси?
Дата: 24/04, 10:40
Хванаха нарушител да превозва над 18 кг калкан с автомобил край Балчик
Дата: 24/04, 10:38
Акциите на "Интел" скочиха с 19 % заради AI
Дата: 24/04, 10:31