Лекар си играе с живота на пациентите, за да изпъкне пред колегите си


17/05/2019, 21:13

Снимка Булфото

Френски лекар е обвинен за отравянето на 24 души. Деветима от тях са починали. 47-годишният анестезиолог влошавал състоянието на пациенти, за да изпъкне пред колегите си. Скандалът потресе медицинската общност и цяла Франция. Всичко започва на 6 март 2017 година. Един от най-уважаваните анестезиолози в източния град Безансон е обвинен в умишленото отравяне на 7 пациенти. Двама от тях починали, другите страдат от тежки неврологични увреждания, информира Bulgaria ON AIR.

Сред тях е Одил Лашере. Тя преживява остър инфаркт по време на операция през януари.

,,Когато за първи път чух за тази история, лампата ми светна. Казах си, че може би това, което ми се случи, не е трябвало да се случва. Наложи ми се да премина през много тежко сърдечно лечение, а днес имам сериозна загуба на памет и ми е много трудно на работа'', споделя Лашере.

Разследващите смятат, че доктор Фредерик Пешие е вкарал смъртоносни количества калий в банките с анестезиологичен разтвор. Мотивът му – да се притече на помощ на влошилите се пациенти и така да изпъкне пред колегите си, с които бил в открит конфликт. Година по-късно започва второ разследване. Проверяват се 50 нови подозрителни случаи на нискорискови пациенти от периода 2008-2016 година. Половината от тях са смъртни.

Прокуратурата смята, че общият брой на жертвите е поне 9. Вече са ексхумирани и 4 тела за анализ. Доктор Пешие обаче твърди, че всичко е конспирация, организирана от негови колеги.

Разрешителното на анестезиолога вече е отнето. А разпитите на лекари и възможни жертви продължават.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:28

Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15

Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар

Волен Сидеров: Жив съм и в добро здраве. Имаше посегателство над моето здраве
Дата: 09/05, 09:10

Мъж е с изгаряния по ръцете и лицето след пожар от цигара в автомобил
Дата: 09/05, 09:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия