Продължава издирването на извършителя
13 са вече ранените след експлозията в Лион. Няма данни за пострадали българи, съобщава Външното ни министерство. Смята се, че взривът на търговската улица "Виктор Юго" е причинен от "бомба с шрапнели, с пирони, болтове и винтове".
До момента не е заловен извършителят. Издирването продължава.
Почти целият път, по който той е преминал е заснет от камери, тъй като на уличката, на която се е случил атентата има много от тях. Неговите следи обаче се губят след като пресича местната река Рона.
Във Франция когато се сезира Антитерористичната прокуратура, това е ясен знак, че се говори за терористичен атентат, въпреки че все още няма ясни и категорични прояви за това и не е ясно защо този човек е извършил това действие.
Припомняме, че вчера, в късния следобед, около 17:30 местно време, мъж преминава по улица „Виктор Юго”, оставя експлозиви пред хлебарница и малко по-късно бомбата избухва.
11 души до момента са в болница. Настанени са в различни лечебни заведения в града.
Според експерти въпросната бомба е много добре и професионално подготвена. Възможно е да става въпрос за сплашване и привличане на вниманието./ Нова тв
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 15:50
Тайпе планира да унищожи всички плъхове след два случая на хантавирус
Дата: 06/05, 15:41
Фериботът в Белослав спира работа заради ремонт
Дата: 06/05, 15:33
Нов национален регистър ще проследява целия път на пациенти с онкологични заболявания
Дата: 06/05, 15:27
Предложение за брак в Гербовата зала: Доброволците Тодор и Добринка в гвардейски отряд се сгодиха пред президента
Дата: 06/05, 15:11