Държавата, в която 1/3 от населението са милионери


28/05/2019, 04:00

profit.bg

Едва ли ще има изненадани от факта, че градът-държава Монако е населен предимно с ултра заможни хора.

От всички 38 300 души, които живеят в Монако, около 12 261 притежават състояние над 1 млн. долара, сочат данните на Knight Frank, цитирани от Business Insider.

Това означава, че около 32% от населението на конституционната монархия са милионери. Всички тези богаташи са събрани на площ от едва 1.95 кв. километра. Поради това огромно струпване на заможни хора, реално в Монако не съществува бедност.

Една от основните причини за притока на толкова много богати хора е офшорният данъчен статут на малката държава. Казано с други думи, така заможните хора пестят от данъци, докато се наслаждават на живописната Френска Ривиера.

"Правителството реинвестира приходите от туризъм и други капиталови печалби обратно в общността, за да подобри качеството на живот и да примами богатите да продължат да пътуват и купуват имоти”, казва Карин Адамс от неправителствената организация Borgen Project.

„Въпреки че тези подобрения са предназначени за привличане на чужденци с пари, местните жители се възползват и от тях, като ефективно създават почти несъществуваща линия на бедност в своята малка, горда и суверенна нация”, добавя тя.

За да живеете в „гордия” данъчен рай, където данъкът върху доходите е нула, трябва да разполагате със сериозни финанси. Двустаен апартамент в Монако върви на цена от 1.6 млн. долара, посочва Александър Крафт, президент и изпълнителен директор на Sotheby's International Realty France-Monaco, цитиран от Mansion Global.

Повечето „нормални” жилища в страната струват между 2.2 мн. долара и 22.3 млн. долара, като по-луксозните жилища стигат цени от порядъка на 55 млн. долара, добавя Крафт.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Линията Варна – Батуми се утвърждава като ключов коридор между Европа и Кавказ
Дата: 09/05, 15:13

Германия подготвя забрана на електронните цигари за еднократна употреба
Дата: 09/05, 15:07

На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар

Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:401 Коментар

Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия