Депутатите от БСП се връщат в парламента


30/05/2019, 07:18

"БСП за България" се връща в парламента. От днес левицата подновява участието си в пленарните заседания след повече от тримесечно отсъствие, съобщава БНТ.


Загубата на евровота накара Националния съвет на партията да отчете излизането от Народното събрание като грешка и да поиска връщането на депутатите в зала.

Червеното недоволство принуди лидера на партията Корнелия Нинова да подаде оставка.Тя обаче заяви, че ще се кандидатира отново за председателския пост на предстоящия през юни конгрес.

От левицата настояват и за оставката на финансовия министър. Според тях Владислав Горанов е виновен за неправомерното раздаване на над 6 млн. лева от държавния бюджет като партийни субсидии.

Преди дни той обясни, че увеличението е дошло заради законова формулировка, която позволява парите на политическите формации, неполучили подкрепа от 1% на изборите, да бъдат преразпределяни сред партиите, преминали тази бариера.

В понеделник правителството предложи промяна в закона, отнемаща им тази възможност със задна дата. Днес тя ще бъде гласувана от парламента. Ако бъде приета, партиите ще трябва да върнат надвзетите пари.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ансамбълът ни е шампион в Крос битките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Дата: 03/05, 18:27

Никола Цолов отпадна след удар от съперник в първия завой на Гран при на Маями
Дата: 03/05, 18:16

Семейство с 5-годишно дете оцеля при тежката катастрофа на Северната тангента
Дата: 03/05, 18:10

Русия и Украйна се атакуваха взаимно със стотици дронове
Дата: 03/05, 18:00

Българските фирми ще плащат 42% по-скъпо за ток утре
Дата: 03/05, 17:53

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия