Ракета срещу градушки падна върху къща в старозагорското село Остра могила, проби покрива и се заби на сантиметри от леглото на спяща старица. По чудо 91-годишната Стефка Бонева е останала невредима, минути преди ракетата да падне на пода там е седял синът й Марин, съобщава "Стандарт".
Противоградна ракета е била изстреляна към 02,20 часа на 2 юни от полигон за борба с градушките в землището на старозагорското село Петрово.Само в петък от полигона са били изстреляни над 250 ракети. Според посетилите мястото на произшествието експерти дългото около 30 см парче с химикал вътре е част от противоградната ракета Лоза 3, които се ползват от националната служба за борба с градушките.
Това е пореден случай на невзривили се в облаците ракети, коментират запознати, миналата седмица такова парче е паднало пред паркиран в краен квартал на Стара Загора автомобил, няколко инцидента имало и в други старозагорски села.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 03:30
Рожден ден празнува Криско
Дата: 11/05, 03:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00
Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00