17 и 19 юни ще бъдат неучебни дни за всички училища заради провеждането на матурите за седмокласниците. 61 223 са учениците, които се очаква да се явят на Националното външно оценяване. На 17 юни ще се проведе изпитът по български език, на 19 по математика, а на 21 юни ще бъде изпитът по чужд език, който се заявява по желание.
Всеки изпитен комплект ще има свой уникален баркод, а учениците трябва да пишат с черен химикал. За разлика от предни години изпитните комплекти ще бъдат получени в училищата, предава “Нова тв”. За децата със специални образователни потребности ще бъдат дадени допълнителни 90 минути за работа.
До този момент изпитът след седми клас се провеждаше на два модула – задължителен и по желание. Първата беше задължителна заради националното външно оценяване, а втората при желание за кандидатстване в елитна гимназия. Отпадането на двата модула важи и за двата изпита – математика и български език. При формирането на крайната оценка няма да има промени, каза Красимир Вълчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гюров: Днес празнуват и всички доблестни хора, които избират да не мълчат, когато трябва да говорят, и да не се приберат, когато трябва да останат
Дата: 06/05, 17:28
Тръмп: Балната зала на Белия дом ще струва под 400 млн. долара, проектът е от най-високо качество
Дата: 06/05, 17:22
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 17:20
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 17:20
"Гарванът" - новият дрон-камикадзе на Турция, поразяващ цели на 1000 км с абсолютна точност
Дата: 06/05, 17:10